Kontaktai
MOTERIŠKUMO GALIA. ĮVADAS.
Kas yra Moteris? Kokia yra Moteris įvairiose gyvenimo situacijose? Kuo Moteris skiriasi nuo Vyro? Kokia yra jos funkcija ir prasmė, kada Moteris jausis visiškai laiminga? Koks yra Moters santykis su žemės energijomis ir stichijomis?

Tobulėjimui

Ir dar kartą apie tą patį: kaip suprasti, koks aš esu?
Šiandien turime vis daugiau galimybių realizuoti savo norus. Lengviau paleidžiame mus varžančius įsitikinimus, panorėję galime bet kada pakeisti profesiją ir socialinę aplinką, galime rinktis religiją ir net lytį. Tačiau galimybių gausa augina ir abejones. Kas iš viso to iš tiesų mano? Kas jis, mano tikrasis Aš? Asakymo į šį klausimą ieško psichoterapeutas Glebas Lozinskis.

Ištyrinėkite savo asmeninę istoriją


Kad galėtume teisėtai tvirtai sakyti „aš“, turime suvokti ir priimti savo šeimos praeitį ir sąmoningai užimti savo vietą joje. Gyvenimiškos situacijos, kurias mes priimame arba atmetame, tampa plytomis, iš kurių pastatyti mes patys. Ir kad taptume savimi, turime sąmoningai rinktis tai, ką jaučiame savyje gero, ir pašalinti tai, kas mus kamuoja.


Skirkite: jūsų socialinis vaidmuo – dar ne jūs


Mes galime identifikuoti save pirmioje eilėje kaip profesionalą ar mamą, taip užrakindami save viename įvaizdyje. Tačiau dienos bėgyje žmogus gali pabūti ir mamos, ir draugo, darbuotojo ir partnerio vaidmenyje, jis gali liūdėti ir širsti, mylėti ir būti abejingas. Šias būsenas pastoviai turime derinti tarpusavyje. Klysta tie, kurie mano: „Aš tapau savimi, ir dabar būsiu toks visada“.


Nenustokite tobulėti


„Aš toks va esu ir nieko negaliu padaryti“. „Toks jau mano charakteris“. Girdėta, tiesa? Kartais mes patikime, kad jau esame galutinai susiformavę ir visos mūsų asmenybės savybės ir būdo bruožai nebepakeičiami. Tačiau pasirinkęs tokią poziciją žmogus riboja save, neleidžia sau judėti į priekį, tobulėti, todėl atsiriboja pats nuo savęs. Kelias į save – pastovus tobulėjimas ir kaita.


Bendraukite autentiškai


Kai kuriems žmonėms arodo, kad būti savimi – tolygu neslėpti savo emocijų, pasakoti apie save nieko neslepiant ir atvirai sakyti kiekvienam sutiktam, ką apie juos galvoji. Iš tiesų gi mūsų užduotis – atrasti teisingą santykį tarp savų minčių, emocijų ir to, ką išsakome kitam žmogui. Jei bendraudamas aš suvokiu, kas man svarbu, nujaučiu, kas svarbu pašnekovui, įvertinu pokalbio aplinkybes, aš sugebėsiu išsakyti savo mintis ir jausmus, nepažeisdamas kito žmogaus ribų.


Pripažinkite negatyvias emocijas


Išstumti prisiminimai, dvasinės traumos, nesuskaičiuojami nerealizuoti troškimai trukdo mums būti nuoširdiems. Mes neprisipažįstame jų patys sau, nes nesąmoningai bijome jų griaunamosios jėgos. Tačiau jei su tuo dirbame, tyrinėjame save, mes pradedame kitokios kokybės bendravimą ir su kitais. Tai praturtina ir paprastina mūsų gyvenimą: suteikia galimybę ryškiau jausti mūsų jausmus, laisviau kalbėti apie save ir savo norus, o tuo pačiu metu neapkrauna mūsų sunkia būtinybe apsimetinėti gražesniais ir geresniais, nei esame ar manome esą.


Nustatykite savo galimybių ribas


Įsisąmonindami tai, kad mes kažko nesugebame, nenorime arba nespėjame padaryti, mes patiriame stiprias ir ne visada malonias emocijas, tačiau galiausiai imame save daug geriau suprasti.


Stebėkite save iš šalies


Suvokti, ar šią akimirką esame savimi, padeda mūsų „kitas aš“ - kalbame apie tą vidinį savęs pajautimo jausmą, kuris padeda mums pastebėti ir sugretinti mūsų jausmus, mintis ir poelgius. Šis „kitas“ - ne prievaizdas, ne vertinantis inteletualas, greičiau įj galima palyginti su angelu, kuris rūpestingai atgręžia mus į mus pačius.

 

Autorius: psichoterapeutas Glebas Lozinskis

  

Pažinkite save per fraktalinį piešimo metodą!


Patinka Sakubona straipsniai? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!


Draugaukime ir Facebooke!

 

Ir dar kartą apie tą patį: kaip suprasti, koks aš esu?
Registracija į mokymus
© SAKUBONA 2015 Įgyvendinta: Puslapiai.eu
NEMOKAMAELEKTRONINĖ KNYGA
„LŪŽIS.
Kiekybės virsmas kokybe."
NEMOKAMASVAIZDO ĮRAŠAS
Jurijus Micharevas.
Efektyvus gyvenimo valdymas