Apie musRENGINIAIKONSULTACIJOSKontaktai
Galaktinės meilės festivalis
Dvi dienos, per kurias įgaminsime Meilę sulaužyti matricą kurioje gyvename. Žmogus vertas gyventi laimėje ir darnoje su pasauliu ir savimi!

Sąmoningumui

Mažai kam žinomi sąmoningumo principai, galintys apversti gyvenimą
Įtampa – tai, kuo save laikote. Atsipalaidavimas – tai kas jūs esate.

Kas yra sąmoningas gyvenimas? Sąmoningumo praktika vis labiau populiarėja, o įvairūs moksliniai tyrimai patvirtino jos efektyvumą.

Iš tiesų sąmoningumo praktika yra tai, ko prieš šimtmečius mokė dvasinis mokytojas Buda Gautama.

Sąmoningumo esmė – priimti tai kas vyksta dabarties akimirką, to nevertinant ir negalvojant apie tai, kaip jūs norėtumėte, kad viskas būtų.

 

Ši praktika neįtikėtinai efektyvi, vienintelė sąlyga, norint pasiekti rezultato – daryti ją reguliariai.
Siūlome 11 sąmoningumo principų, kuriuos galima taikyti kasdieniame gyvenime.

 

1. Vienintelė realybė, kurią turite – ši akimirka, tik čia, tik dabar.


Šį principą labai gerai paaiškina garsi Budos citata: „neužsilaikyti praeityje, nesvajoti apie ateitį, visiškai sufokusuoti protą į dabarties akimirką“.
Praeitis – tai iliuzija, jos jau nėra. Ateitis dar neatėjo, kas reiškia, kad jos dar nėra. Vienintelis, kas realiai egzistuoja – tai, kas su jumis vyksta čia ir dabar.


2. Negatyvi mintis yra visiškai nekenksminga, tačiau tik iki tos akimirkos, kuomet ja patikėsite.


Mintys dūzgia galvoje it bitės. Jos ateina ir išeina – tai - natūralus procesas. Kentėti gi pradedame tada, kai su jomis susivienijame, susitapatiname, kitaip sakant „skraidome su savo bitėmis“. Jeigu minutei sustosite ir iš šalies stebėsite savo mintis, suprasite vieną svarbų dalyką. Jūs galite stebėti jas iš šono – vadinasi, jos negali būti jūs!


Ekhardtas Tolle apie tai sako:
„Kaip palengvėja suvokus, kad balsas mano galvoje – tai visai ne aš... Tačiau kas tuomet esu aš? Pašalinis stebėtojas, žiūrintis į viską iš šalies“.


3. Už jūsų pyktį jūsų niekas nebaus. Jūsų bausmė – jau pats pyktis.


Laikas nuo laiko mes visi įnirštame ir pykstame, tačiau tai retai kada padeda išspręsti mūsų problemas. Įpykti labai paprasta ir lengva, kaip čirkštelti degutką, tačiau tikroji drąsa – padaryti kažką realiai naudingo ir veiksmingo. Kuomet mes galiausiai įsisąmoniname, kad dabarties akimirka – tai vienintelis, ką turime, kad gyvenimas per trumpas tam, kad jį švaistyti pykčiams ir nuoskaudoms.

 

Kaip sakė Lao Dzi:
„Geriausias karys yra tas, kuris niekuomet nepyksta“.

 

4. Vidinė harmonija – kai tu esi savimi, be poreikio, kad kiti tave įvertintų.


Daugeliui labai rūpi, ką apie juos mano kiti. Tačiau jums visai nereikia kitų, kad atrastumėte save – tikrąjį. Jūs esate tas, kas esate, ir tai, ką apie tai mano kiti, niekaip neturi jūsų paveikti.


Įkvepia Ošo mintys apie tai, kaip nekreipti dėmesio į tai, ką apie jus galvoja kiti:


„ Niekas negali apie jus nieko pasakyti. Viskas, ką šneka kiti žmonės – jie šneka apie save. Tačiau tai jumyse kelia abejonių, nes kažkas verčia jus kabintis į tam tikrą klaidingą centrą. Tas klaidingas centras visada priklauso nuo kitų, todėl jums taip svarbu, ką kalba ar galvoja apie jus kiti. Jūs žiūrite į juos, bandote pelnyti jų palankumą. Jūs norite atrodyti respaktabiliai. Jūs norite pagražinti savąjį ego. Tai juk pati tikriausia savižudybė!"


Vietoj to, kad kreipiate dėmesį į tai, kas ką apie jus pasakė, geriau žiūrėkite į savo vidų...


Kaskart, pasijutę nejaukiai, jūs tiesiog parodote, kad gėdijatės savęs. Todėl, kad jūs nežinote, kas esate. O jei žinotumėte, tokių problemų jums niekuomet nekiltų – jums nereikalingos svetimos nuomonės. Kai pergyvenate dėl to, kaip atrodote kitų žmonių akyse – atminkite, kad tai neturi visiškai jokios reikšmės!


Tas faktas, kad gėdijatės savęs rodo, kad jūs dar nepažinote savo esmės. Jūs dar ne „namie“.

 

5. Viskas šiame pasaulyje gimsta du kartus: pirmiausia – jūsų prote, tuomet – realiame gyvenime.

 

Mūsų smegenys – neįtikėtinai galingas instrumentas, sukuriantis pasaulį apie mus. Tiesa yra ta, kad jūs nepradėsite veikti tol, kol jūsų smegenys nesupras, ką jūs darote. Taigi pirmiausia turi būti planai ir tikslai, ir tik po to – veiksmas.


„Ateitis priklauso nuo to, ką jūs darote šianien“ – Mahatma Gandi.

 

6. Šį kelią turime nueiti patys.


Gyvenimas kupinas negandų ir nemalonumų. Ir niekam nepavyks jų išvengti. Tačiau yra vienas dalykas, kurį mes visada galime kontroliuoti – tai, kiek pastangų ir valios mes įdedame į tai, kaip tuos sunkumus išspręsti. Jūsų laimė ar sėkmė neturi priklausyti išimtinai nuo to, kas vyksta išorėje. Viskas, ko reikia laimei, yra mūsų viduje.


„Niekas mūsų neišgelbės, tik mes patys. To niekas nepadarys, o ir negalėtų – net ir norėdami. Mes turime nueiti šį kelią patys“. – Buda.


7. Jei labai stipriai kažkuo tikite, tačiau taip negyvenate, tai yra nesąžininga.

 

Nepataikaukite šiam pasauliui. Nepataikaukite duodami tai, ko iš jūsų tikisi visuomenė. Neišduokite tikrojo savęs vardan to, kad žmonės jus priimtų. Svarbiausia gyvenime – būti savimi ir eiti ten, kur veda širdis. Tegu už jus kalba jūsų darbai, ir jūsų nejaudins, ką apie jus pasakys kiti.


„Šiandien jūs esate JŪS. Ir tai – pati didžiausia tiesa pasaulyje. Net daugiau, nei tiesa. Niekas negali būti labiau JUMIS, nei JŪS PATYS“ – Dr. Siuz.

 

8. Teisingas kelias ir lengvas kelias – labai retai būna vienas ir tas pats kelias.

 

Galų gale, jūs vis tik suprasite, kad augti skatina vienintelis dalykas pasaulyje – kova. Ir ji to verta, patikėkite!

Niekas nežada, kad bus lengva: kiekvieną žingsnį žengti paprasta nebus. Tačiau galų gale, tai atves jus ten, kur norite būti. Jei kažkas atrodo labai sunku ir neįmanoma, tai visiškai nereiškia, kad jūs negalite to padaryti. Atvirkščiai, tai - dar viena priežastis siekti savo tikslų.


„Tie, kas nebandė pažinti tiesos, taip ir nesuprato, vardan ko mes gyvename“ - Buda.


9. Jeigu norite ką nors gauti iš gyvenimo, turite suprasti, kad viskas turi savo kainą.

 

Daugelis žmonių klausia savęs „Kas mane iš tiesų traukia?“, bandydami atrasti gyvenimo tikslą. Ir tai yra visiškai neteisinga. Verčiau klausti „Vardan ko aš esu pasiryžęs kentėti?“
Atsakę į šį klausimą suprasite, ko norite iš tikrųjų, ir jūsų gyvenimas taps iš tiesų prasmingas ir pilnatviškas.

 

„Tuomet gyvenimas jums suteiks būtent tą patirtį, kuri reikalinga jūsų sąmonės evoliucijai. Kaip jūs suprasite, kad tai – būtent toji patirtis, kurios jums reikia? Todėl, kad tai - patirtis, kurią jūs patiriate čia ir dabar – esaties akimirką“ – Ekhardt Tolle.


10. Žygdarbiai – tiesioginis taikaus ir sąmoningo gyvenimo antipodas.


Mūsų užrašinėse – ilgiausi sąrašai darbų, kuriuos per vieną dieną fiziškai atlikti neįmanoma. Kažkodėl mes nusprendėme, kad svarbu visą laiką kažką veikti. Tačiau vistik racionaliau yra susitelkti į vieną užduotį ir palaipsniui ją įgyvendinti. Nepamirškite: laikas poilsiui yra būtinas, galiausiai bent tam, kad pasimėgautume mūsų gyvenimo grožybe.

 

„Turite išmokti paleisti. Nustokite nepaliaujamai pergyventi. Jūs ir taip niekada nevaldėte situacijos“ – Stivas Maraboli.


11. Tą akimirką, kai bandote viską kontroliuoti, jūs prarandate sugebėjimą mėgautis gyvenimu.

 

Viską gyvenime kontroliuoti – skamba taip viliojančiai! Juk kiekvienas iš mūsų nori saugumo ir komforto! Gyvenimo ironija - tokio dalyko kaip komfortas paprasčiausiai nėra. Mes nekontroliuojame absoliučiai nieko. Visiškai nieko. Kuo anksčiau tai įsisąmoninsime ir išmoksime gyventi žiūrėdami į viską lengviau – tuo geriau mums patiems.

 

„Įtampa – tai, kuo jūs save laikote. Atsipalaidavimas – tai, kas jūs esate,“ – kinų patarlė.

 

http://www.zerkalo.cc vertė Audra Sun

 

 

Išmok atpalaiduoti kūną, jausmus ir protą! Senovės kinų sistema – Džong Juan čigongas – tai paprastas kelias į sveikesnį, sąmoningą ir kokybišką gyvenimą.
 

Mažai kam žinomi sąmoningumo principai, galintys apversti gyvenimą
Registracija į mokymus
© SAKUBONA 2015 Įgyvendinta: Puslapiai.eu
NEMOKAMAELEKTRONINĖ KNYGA
„LŪŽIS.
Kiekybės virsmas kokybe."
NEMOKAMASVAIZDO ĮRAŠAS
Jurijus Micharevas.
Efektyvus gyvenimo valdymas