Apie musRENGINIAIKONSULTACIJOSKontaktai
Džong Juan čigongas, I pakopa
Ir 1000 mylių kelionė prasideda nuo pirmojo žingsnio. Ši senovės kinų kūno, sielos ir dvasios stiprinimo sistema - nepaprastai paprasta ir neįtikėtinai efektyvi. Ženk žingsnį į naują gyvenimo kokybę!

Sąmoningumui

Šešiagalvis slibinas, kurį turime nugalėti, kad... gyventume
Norite gyventi kaip pasakoje? Jau gyvenate! Prisiminus pasakas, jų pabaiga dažniausiai būna laiminga, o štai visa pasaka seka pačius įvairiausius pagrindinio personažo nuotykius. Iš pradžių jis arba nieko neturi, arba iš jo kas nors atimama... Ir narsusis herojus patraukia laimės ieškoti. Grumiasi su slibinais, nakvoja pas raganas, derasi su velniais ir kitais monais... Žodžiu, net ir pasakose laimė šiaip sau nedalinama, kad ją pasiektumei, turi įveikti gyvą galą įvairaus plauko demonų ar nukapoti šešiagalvio drakono galvas.
Taip ir gyvenime – tam, kad gyventum ilgai ir laimingai, turime nukirsdinti šešias savo vidinio slibino galvas.

 

1 galva. Baimė

 

Baimė – tik iliuzija, kurią sukuria jūsų protas. Didžioji dalis mūsų baimių tūno kūne kaip praeities įvykių padarinys. Todėl nesiūlau be baimės traukti gūdžią naktį tamsiu skersgatviu Marakeše, tačiau negalima leisti senoms baimėms stabdyti jūsų nuo veiksmų. Neieškoti artumo, nes bijote nudegti. Nekeisti darbo, nes žinote, ką reiškia neturėti pinigų. Jūsų patirtis – tik iliuzija. Tai, kad ji pasikartos – tikimybė yra labai maža, juk ir jūs jau kitokie, labiau patyrę ir brandesni, nei buvote kažkada.

 

2 galva. Noras teisintis.


Nesiteisinkite – niekada. Net jei manote, kad žmogus jus supranta klaidingai, ir jums atrodo, kad norite paaiškinti – kad jis jus suprastų – jūs iš tikrųjų teisinatės. Tai – vienas nedėkingiausių dalykų, nes teisindamiesi mes pastatome save žemiau už pašnekovą ir tuo pačiu turime lūkesčių, kad mus supras ir atjaus, paguos. Pasiteisinimai, dažnai įvilkti į dailias ir mandagias formas, mus atlydi iš vaikystės. Jeigu teko ne kartą tėvams teisintis, gali būti, kad nesąmoningai tai darote pastoviai ir iki šiol. Kai teisinatės, pagalvokite – ar jūsų pašnekovas tikrai iš jūsų tikisi būtent tėvo – vaiko santykio?

 

3 galva. Noras kontroliuoti.


Noras kontroliuoti situaciją yra natūralus ir priimtinas darbe, tačiau dažnai jį perkeliame į asmeninį gyvenimą. Norime kontroliuoti aplinkybes, situacijas ir ypač žmones. O taip. Pradedant nuo „kur buvai, brangusis?“ iki ypatingai mamų mėgiamo „apsivilk megztinį – mamai šalta“.
Noras kontroliuoti – dar viena, ypatinga baimės atmaina, kuri kyla iš to, kad žmogus jaučiasi nesaugus. Čia receptas vienas – suprasti, kad iš tiesų ne viskas yra mūsų valioje ir ten, kur negali sukonktroliuoti, būtina pasitikėti: kitais žmonėmis, Dievu, Visata ar Kosmosu.

 

4 galva. Noras patikti


Nustokite vaidinti tokius, kokiais nesate, bet manote, kad tokie patiksite kitiems. Net nesitikėkite. Pasaulis pernelyg margas ir įvairus, kad patiktumėte kiekvienam sutiktam. Visada atsiras, kam nepatiksite, o baigsite tuo, kad prisiauginsite kaukę taip, kad patys nustosite skirti, kur esate jūs, o kur ne jūs. Va tada visai nustosite patikti – nes žmonės jaučia melą, tegu ir tapusį jūsų asmenine iliuzine tiesa.


5 galva. Įprotis skųstis.


Nustokite skųstis – žmonėmis, aplinkybėmis, gyvenimu. Niekas išorėje negali padaryti jūsų nelaimingu. Tai jūs patys, jūsų mintys ir reakcija į išorinius įvykius ir žmones. Pirmiausiai garsiai skųstis ir kritikuoti tai, ką matote. Po kurio laiko, kai priprasite nutylėti, imkitės savo minčių kontrolės – gaudykite kiekvieną savo negatyvią mintį. Beje, negatyvi mintis – tai ne tik mintis apie tai, kaip viskas aplink blogai ar kokie visi negeri – visi kartu ir po vieną. Bet kokia kritika, kokia konstruktyvi ji bebūtų, rodo ne ką kitą, kaip kritinį mąstymą – mūsų pesimizmo tėvą ir motiną. Pasistenite jį paleisti ir matyti pasaulio gražiąsias puses. Tiesiog nustokime remontuoti ir gerinti tai, ką padarė kiti. Kurkime kažką gero patys, ir pasaulis bus daug gražesnis, o mes – daug laimingesni.


6 galva. Nedarymas.

 

Tai, kas tinka budistų vienuoliui, tas netinka kitų tikslų turinčiam žmogui. Kartais, pasitaiko, nustojame matyti prasmę tame, ką darome. Nebeįdomu. Atsibosta. O būna, esame tokie pavargę, kad nieko nebenorime… Ir prasideda. „Ak, save reikia mylėti… Ir leisti sau pailsėti… Ir persitempti nesveika… Taip, save reikia mylėti“. Visa tai labai teisinga. Tik verta nepamiršti: būtent tąją akimirką, kai tu visiškai be jėgų, be noro ir motyvacijos prisiverti ir žengi dar vieną žingsnį, būtent tada ir nutinka tikrieji stebuklai.

Ko mums visiems nuoširdžiai ir linkiu,

 

Audra M.

 

Norite gauti naujausius straipsnius ir aktualią informaciją tiesiai į el. pašto dėžutę? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!

Šešiagalvis slibinas, kurį turime nugalėti, kad... gyventume
Registracija į mokymus
© SAKUBONA 2015 Įgyvendinta: Puslapiai.eu
NEMOKAMAELEKTRONINĖ KNYGA
„LŪŽIS.
Kiekybės virsmas kokybe."
NEMOKAMASVAIZDO ĮRAŠAS
Jurijus Micharevas.
Efektyvus gyvenimo valdymas