Apie musRENGINIAIKONSULTACIJOSKontaktai
Praktinis seminaras "Meilė ir savęs priėmimas"
Labai intensyvus savaitgalio seminaras su profesionaliu psichologu – tiems, kam atsibodo iš knygų mokytis priimti save, kurie pasiryžę realių išgyvenimų sukeltoms tikroms permainoms. Stipru, efektyvu… ir nebūtina garsiai įvardinti tai, kas skauda. Vietų skaičius ribotas.

Sąmoningumui

Kas yra kaltė? Visi esame ją patyrę ir periodiškai jaučiame. Būna ir tokių, kurie jaučiasi kalti, kad gyvena, ir tokių, kurie nejaučia kaltės visiškai (specialiai jiems paskutinė pastraipa bus ypatingai aktuali). Kaip bebūtų, kaltė - tai vienas iš nemaloniausių ir labiausiai kankinančių pojūčių, kai stengiamės į ją nežiūrėti ir jos vengti, ir labai teigiamas signalas, leidžiantis gyventi santarvėje su savimi ir aplinkiniais, kai žiūrime į ją sąmoningai.
Akys – mūsų sielos atspindys. O namai, kuriame gyvename – ką atspindi jie?
Sakyčiau – namai mūsų proto veidrodis. Na, tai nelabai tikslu. Tiksliau, tavo namai parodo, kiek labai tu esi namie. Ne kiek laiko praleidi būste, kuriame gyveni. Kaip labai tu esi „namie“ – savo centre ir esaties akimirkoje – ten, kas turi plačiai vartojamą pavadinimą „čia ir dabar“.
Kiekvienas iš mūsų turi ir teigiamų, ir neigiamų charakterio savybių ir įpročių. Mes labai bijome pasirodyti negražūs ir aukojame ištisus gyvenimus, kad tik nuo kitų ir iš dalies (o gal pirmiausia) nuo savęs paslėptume savo vidinį purvą. Pamiršdami, kad visi be išimties šioje žemėje mes esame purvini – gal tik purvo kiekiai ir sudėtis šiek tiek skiriasi...

Kai meilė tikra... tiesiog būnant greta kito žmogaus tu staiga pasijunti laimingas; tiesiog todėl, kad esate drauge, jauti ekstazę; pats kito žmogaus buvimas patenkina kažką giliai tavo širdyje... kažkas širdyje uždainuoja, tu tampi harmoningas. Jau pats kito buvimas padeda tau būti labiau koncentruotu; tu tampi individualesniu, labiau centruotu, labiau pusiausvyru. Tuomet tai – meilė.
Įtampa – tai, kuo save laikote. Atsipalaidavimas – tai kas jūs esate.

Kas yra sąmoningas gyvenimas? Sąmoningumo praktika vis labiau populiarėja, o įvairūs moksliniai tyrimai patvirtino jos efektyvumą.

Iš tiesų sąmoningumo praktika yra tai, ko prieš šimtmečius mokė dvasinis mokytojas Buda Gautama.

Sąmoningumo esmė – priimti tai kas vyksta dabarties akimirką, to nevertinant ir negalvojant apie tai, kaip jūs norėtumėte, kad viskas būtų.

Aš kelyje sutinku galybę šviesių žmonių...
Būtent šviesių, o ne idealių, ne pavyzdingai gyvenančių, ne paklūstančių visoms įmanomoms taisyklėms, neatitinkančius nuobodžius stereotipus...
Kartais tu turi truputį numirti viduje, kad atgimtum ir prisikeltum stipresniu ir geresniu savimi.
Kiekvienas iš mūsų gyvenime prarandame tuos, ką mylėjome, ar tai, kas mums daug reiškė. Tačiau šie praradimai mus grūdina ir augina, atverdami kelią į laimingą ateitį. Tad paklausyk, Žmogau...
Daugelis žmonių, padarę kažką negero arba tapę tragiškai pasibaigusių sudėtingų gyvenimo aplinkybių įkaitais dažnai visą likusį gyvenimą gyvena slegiami kaltės jausmo, grauždamiesi ir nekęsdami savęs. Pirmiausia, ką jie turi padaryti – atleisti sau. Tačiau tai – taip sudėtinga…
Kiekvienas žmogus yra laimingas tiek, kiek leidžia sau būti laimingu. Juk gyvenime būtinai atsiras priežasčių, dėl kurių galime jaustis nelaimingi. Kažkas išgyvena eilinę nelaimingą meilę, o kas nors gali pulti į giliausią depresiją dėl kelių papildomų kilogramų ar ne vietoje iškilusio spuogo. Tikroji kančios priežastis slypi ne išoriniuose įvykiuose, o tame, kaip žmogus į juos reaguoja.
Norite gyventi kaip pasakoje? Jau gyvenate! Prisiminus pasakas, jų pabaiga dažniausiai būna laiminga, o štai visa pasaka seka pačius įvairiausius pagrindinio personažo nuotykius. Iš pradžių jis arba nieko neturi, arba iš jo kas nors atimama... Ir narsusis herojus patraukia laimės ieškoti. Grumiasi su slibinais, nakvoja pas raganas, derasi su velniais ir kitais monais... Žodžiu, net ir pasakose laimė šiaip sau nedalinama, kad ją pasiektumei, turi įveikti gyvą galą įvairaus plauko demonų ar nukapoti šešiagalvio drakono galvas.
Taip ir gyvenime – tam, kad gyventum ilgai ir laimingai, turime nukirsdinti šešias savo vidinio slibino galvas.
© SAKUBONA 2015 Įgyvendinta: Puslapiai.eu
NEMOKAMAELEKTRONINĖ KNYGA
„LŪŽIS.
Kiekybės virsmas kokybe."
NEMOKAMASVAIZDO ĮRAŠAS
Jurijus Micharevas.
Efektyvus gyvenimo valdymas