Apie musRENGINIAIKONSULTACIJOSKontaktai
Džong Juan čigongas, I pakopa
Ir 1000 mylių kelionė prasideda nuo pirmojo žingsnio. Ši senovės kinų kūno, sielos ir dvasios stiprinimo sistema - nepaprastai paprasta ir neįtikėtinai efektyvi. Ženk žingsnį į naują gyvenimo kokybę!

Praktikos

Darbas su įsitikinimais: afirmacijos
Gyvenime visi mes gauname tai, į ką susitelkiame. Kur nukreiptos mūsų mintys, ten teka mūsų energija. Kur mūsų energija - ten mūsų rezultatas. Ir dar įdomiau: mūsų rezultatas yra TOKS, kokios yra mūsų mintys.

Gaunate vis ne tokių rezultatų, kokių tikėjotės? Stebėkite, ką galvojate: kokios mintys dažniausiai sukasi jūsų galvoje? Mes taip įnikę į negatyvą, kad dažnai jo net nepastebime. Visi tie „aš negaliu, man nepavyks, niekas manęs nemyli, visi mane smerkia, aš nepateisinu lūkesčių, vėl nėra pinigų, ir vėl man nepavyko...“


Tokios mintys ne tik gadina mūsų (ir aplinkinių) nuotaiką. Jos programuoja mus tolimesnėms nesėkmėms, taigi, realiai griauna mūsų gyvenimą.

 

Didžiąją dalį programų vienaip ar kitaip mums perdavė mūsų tėvai: viskas, ką jie kalbėjo, kaip gyveno ir ypač kokių neišspręstų problemų turėjo, ilgam (o kartais ir visam gyvenimui) įsirašo vaiko pasąmonėje. Kiekvienas iš mūsų turi didesnį ar mažesnį tėvų įsitikinimų kraitį. O toliau jau kaupiame ir kaip godūs kurmiai krauname į save savo pačių išgyventus skausmus ir laimes, vargus ir džiaugsmus.


O giliai mumyse nusėdę įsitikinimai sukelia automatines reakcijas į vadinamuosius išorinius dirgiklius, ir mes tampame mūsų pačių minčių įkaitais.


Įsitikinimai kokybiškai filtruoja mūsų iš aplinkos gaunamą informaciją. Tai, kuo tikime, tą ir pastebime pirmiausia. O informaciją, kuri prieštarauja mūsų įsitikinimams mes talentingai „praklausome“, nesuprantame, neišgirstame ar praleidžiame pro ausis ar akis. Taip įsitikinimai ilgainiui tik tvirtėja ir gilėja, kol tampa tiesa.


Kaip elgiasi žmogus, kuris tiki, kad jis yra nevertas meilės? Sutikęs žmogų, priimantį jį atvira širdimi, jis nuspręs, kad tas iš jo tyčiojasi, kad tas žmogus klaidingai jam priskiria kažką, už ką jį verta mylėti... Ir galiausiai pasistengs kuo greičiau pasielgti taip, kad tik tas kuo greičiau juo nusiviltų ir pasitrauktų iš jo gyvenimo. Taip mes aukojame viską – savo santykius, meilę, gerbūvį ir ramybę tik vardan to, kad pateisintume savo įsikaltas tiesas.


Teigiami įsitikinimai mums padeda gyventi. Mylėtas vaikas moka mylėti. Jis žino, kad pasaulis juo rūpinasi. Jis jaučiasi saugus. Tačiau ką daryti, jei mumyse knibžda galybė ribojančių įsitikinimų?

 

Bet kokį įsitikinimą galime sau lengvai „įsikalbėti“. Užtenka ilgesnį laiką „pagalvoti“ tą pačią mintį, kuri sukelia mums tam tikrą emociją, ir ja patikėti kaskart tampa vis lengviau. Galiausiai ja šventai įtikime...
Reikalinga didelė drąsa ir išmintis, kad žmogus pats aptiktų savo negatyviąsias programas. Tačiau didžiausias gėris yra tai, kad jas aptikę, jūs galite paskelbti joms kovą. Kaip kovojama su negatyviomis programomis? Būdų yra daug. Vienas iš jų – afirmacijos: trumpos lakoniškos frazės, kurias dažnai kartodamas žmogus įtvirtina reikiamą vaizdinį ar įsitikinimą savo pasąmonėje, kitaip tariant, persiprogramuoja. Toks persiprogramavimas veikia jo vidinę būseną, taigi, ir gerina jo gyvenimą.
Pamenate, pastoviai kartojama mintis tampa įsitikinimu. Valdydami savo mintis, mes ilgainiui galime juos keisti. Afirmacijos gali pagelbėti keičiant mūsų mintis ir įsitikinimus, taigi ir charakterį bei likimą.

 

Kaip jos veikia? Tai – ne burtai, garsiai ištartos mintys, mūsų pasaulyje, deja (ir ačiū Dievui) nesimaterializuoja. Tiesiog kadangi gyvename dualybių pasaulyje, mūsų protas nesugeba „apžioti“ dviejų prieštaringų minčių, tad dažnai kartojama afirmacija palaipsniui susilpinina ir išstumia senuosius įsitikinimus. Kitaip tariant, kaip įsikalbėjome negatyvą, taip galime įsikalbėti ir pozityvą. Be abejo, tai nutinka ne iš karto. Afirmacijai įsisavinti reikalingas laikas – nuo savaitės iki dviejų mėnesių, ir tai yra tik pagalbinis dalykas, turimų problemų jis neišspręs, tačiau palengvinti gyvenimą tikrai gali.


Afirmacijų kūrimo taisyklės


1. Pozityvus teiginys, suformuluotas esamuoju laiku. Netinkamai: „aš pasveiksiu“. Gerai: „aš sveikas“.


2. Afirmacijoje negali būti žodelio NE. Taip pat jokių: Niekada. Nustojau, atsikračiau, galiu, darysiu, man pavyks.


3. Afirmacija turi būti trumpa ir aiški. Jokių dviprasmiškumų ir abstrakcijų.


4. Turite tikėti tuo, ką sakote.


5. Afirmacijose gali būti žodžiai, išreiškiantys jūsų emocijas. Tardami afirmacijas turite jausti ramybę arba teigiamas emocijas.


6. Afirmacijos turi kalbėti tik apie jus ir neliesti kitų, net pačių artimiausių žmonių.


7. Afirmacija turi būti individuali – sukurta ar parinkta specialiai jums, pagal jūsų individualybės ir problemos specifiką, antraip pasąmonė ją atmes.


8. Afirmacijas galima skaityti, tarti balsu, perrašinėti, klausyti balso įrašus, atsispausdinti ir laikyti matomiausiose vietose.

 

Afirmacijų pavyzdžiai:

 

Gyvenimas gražus ir dosnus. Jis patenkina visus mano poreikius ir pildo norus.

Žmonės yra šilti ir draugiški, su jais būti gera.
Aš pasitikiu pasauliu, ir jis mane saugo. Aš esu saugus. Mano ateitis nuostabi. Mano gyvenimas gražus.
Aš esu stiprus, sveikstu ir kasdien jaučiuosi vis geriau.
Aš myliu žmones, žmonės myli mane. Kuo daugiau meilės atiduodu, tuo daugiau jos gaunu.
Mano gyvenime vis daugiau meilės. Aš rami ir priimu save tokią, kokia esu. Aš esu verta meilės.

 

parengė asmenybės ugdymo trenerė 

Audra Maksvytienė

 

Pažvelk į save ir savo įsitikinimus seminare "Veidrodžių karalystėje"

 

Kitos naudingos praktikos:

Kaip paleisti pyktį, pavydą ir nuoskaudas?

Kontrolė ar pasitikėjimas?

 

---

 

Patiko straipsnis? Pasakykite autoriams ačiū! pasidalindami juo socialiniuose tinkluose!

 

 

 

Darbas su įsitikinimais: afirmacijos
Registracija į mokymus
© SAKUBONA 2015 Įgyvendinta: Puslapiai.eu
NEMOKAMAELEKTRONINĖ KNYGA
„LŪŽIS.
Kiekybės virsmas kokybe."
NEMOKAMASVAIZDO ĮRAŠAS
Jurijus Micharevas.
Efektyvus gyvenimo valdymas